itzmejayjay12 itzmejayjay12
  • 02-10-2019
  • Mathematics
contestada

Mathew bought 4 1/2 pounds of cantaloupe it for 10.13.What is the price in dollars of 2 pounds of cantaloupe?








Respuesta :

ollie1829
ollie1829 ollie1829
  • 02-10-2019
About $4.50 because 10.13 divided by 4.5 equals to about $2.25 so it’s per pound or so so 2.25 plus 2.25 is equal to $4.50 or I’m wrong
Answer Link

Otras preguntas

How do you determine where an irrational number is located on a number line
Why does Romeo feel "reviv'd," or comforted? O because he is confident his family will accept Juliet because he knows he will be seeing Juliet soon because he i
simplify 3x times 1/x to the -4 power times x to the -3 power
How do you find each measure for #7?
BE RIGHT! PLEASE! And fast!
2/5h + g = d (solve for h) please show work, thanks!
A payment made to expedite or to secure the performance of a routine governmental action is called a
oliver had saved $72.35 in his bank account, but decided to splurge on a very expensive present for his mom on mothers day. after he brought her present, his ba
Ben starts walking along a path at 4mi/h. One and a half hours after Ben leaves, his sister Amanda begins jogging along the same path at 7mi/h. How long will it
explain how photosynthetic organisms changed our lives on Earth.