sinai59
sinai59 sinai59
  • 05-09-2019
  • Mathematics
contestada

Fred spends $3.15 on 4 1/2 pounds of peanuts. How much did he pay for each pound of peanuts

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 05-09-2019

Answer:

3.15/4.5 = .70 per pound of peanuts he paid for

Answer Link

Otras preguntas

Explain the energy transformation that occurs when a person exercises
What would be the first amino acid produced by the dna strand: agccagttc (hint: use the mrna strand you already coded)?
Gandhi's main strategy to win independence from Britain was _____. Select the best answer from the choices provided. armed warfare careful, directed terrorism p
Based on the information provided, which of the following choices BEST completes the graphic organizer? A. 1. singular, 2. common, 3. concrete, 4. countable B.
Please do 12, 13, and 14! Please show work so I can understand! Thank you!
Witch term is synonymous with natural rights according to enlightenment philosophy
how much energy is used when a 110kw appliance is used for 3 hours
How many significant figures does the number 83.400 have?
Which of the following stanzas use imagery to convey a mood of dread? Now droops the milk-white peacock like a ghost, And like a ghost she glimmers on to me. N
Read the following excerpt from a book written by John Locke. Briefly summarize the passage and explain the impact these ideas had on countries around the world