Seudónimo Seudónimo
  • 02-09-2019
  • Mathematics
contestada

Please answer this correctly

Please answer this correctly class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-09-2019

We have to multiply the unit cost by the number of items bought to find out the total cost. For the baseball coach, we have

[tex]2\cdot 6 = 12[/tex]

For the basketball coach, we have

[tex]9\cdot 14 = 126[/tex]

So, the difference is

[tex]126-12 = 114[/tex]

Answer Link

Otras preguntas

How much does the sky weigh?
A group of friends wants to go to the amusement park. They have $201.75 to spend on parking and admission. Parking is $5.75, and tickets cost $24.50 per person,
Can somebody help please ? Thanks I’m advance !
__________ is a matter that is addressed in regards to the relationship between the nation and other nations. A. A domestic issue B. A foreign issue C. Limited
A bat and a ball cost 1.10 dollars in all. The bat cost 1.00 more than the ball . How much does the ball cost
Create questions using any verb
Solve by subsititution: X = - 3y + 1 -3x - 3y = -15
please help will mark brainliest
effects after war of 1812
PLS HELP What is the area, in square of the parallelogram below?