zainabnagi345
zainabnagi345 zainabnagi345
  • 03-03-2019
  • Mathematics
contestada

Mr. Roshan will buy 12.5lbs of beef . the price for the first 3 pounds are 4.99 . after that, the price is 4.49per pound how much will he pay?

Respuesta :

gemsgianni32ozyp55
gemsgianni32ozyp55 gemsgianni32ozyp55
  • 08-03-2019

Answer:

2.7 is the answer

Answer Link

Otras preguntas

La entrevistaLoe las frases y espiado donde correspondeSe emplea para relatar lo que dijo unapersona pero sin repetir las palabras.Discurso directoDiscurso indi
A 20 ounce box of cereal costs $3.90. Find the unit cost.
the canterbury tales book
que nombre recibe la union de cinco provincias autónomas españa
Mallory works at a lifeguard at a local pool on Saturday she worked 6.5 hours and earned $61.75 how much Mallory does earn per hour
I need a thesis statement for, "How did regionalism affect the formation of group and personal identity among black communities during the first half of the 19t
What can help digestion give some examples and explain in short.
Answer this question for me please:)
The slope of a line is 1/2, One point on the line is (-2, 5). What is another point on the line?
Forty-six divided by b equals two. What is the value of b?