jada5719
jada5719 jada5719
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Peaches cost $4.29 per pound. Find the cost of two and a quarter pounds of peaches.

Respuesta :

meredith48034
meredith48034 meredith48034
  • 04-02-2019
the cost of 2.25 lb of peaches is $9.65
Answer Link

Otras preguntas

what is the advantage of being an omnivorous animal such as a pig
Find the annual interest rate. Round your answer to the nearest hundredth of a percent. I=$160.67, P=$2000, t=8 monthsI=$160.67, P=$2000, t=8 months
What is the ABO Identification System & The Rh Factor?
What sentence is punctuated correctly? “it is important,” josh said “that we’re all here together.” my aunt martha always used to say “do your best and be proud
Which ratio of the measures of a circle equals pi A. Circumeference to radius B.Circumeference To diameter C. Area to radius D. Area to diameter
Which of the following statements are true? Check all that apply?
A fireman is standing 30 m directly west of a burning building. His ladder reaches 50 m up the side of the building. What is the angle of elevation (to the clos
Who wrote the famous revolutionary pamphlet common sense a. karl marx b. thomas paine c. simon bolivar d. giuseppe mazzini
How did progressives feel about the government
Samantha saw two bottles of ketchup at the store for the same price one bottle contain four pints of ketchup and the other contained 1.25 quarts of catch-up whi