yadiegarcia0523 yadiegarcia0523
  • 03-02-2019
  • Mathematics
contestada

A cabinmaker buys 3.5 liters of oat varnish the varnish cost $4.95 per liter what is the total cost of 3.5 liters

Respuesta :

adohrn2163
adohrn2163 adohrn2163
  • 03-02-2019

The answer is $16.08


Answer Link

Otras preguntas

Read the paragraph. (1) Haircuts don’t have to cost a lot. (2) In fact, you can look great and save money Classic Cuts can do it! (3) Stop in for a quick trim
write an equality with the solution x <12
Steps to solve: 28x - 12 + 2x - 4 - x
Which of the following statements about wind energy is not true? a. Wind energy is a nonrenewable energy resource. b. Wind energy is used to sail ships. c. Wind
A _______ is a group in which all members have common characteristics. A. Order B. Genus C. Family D. Species
The progression from the producer to the consumers is called the ______. a. .potential energy. b. .tertiary consumer. c. .food chain. d. .roller coaster experim
Which one of the following influences on food choices is most closely related to religion, beliefs, and traditions? a. Cultural b. Cognitive c. Sensory d. B
What does this translate to? 그러자 별종이 말했다.
A circular swimming pool is 21 feet in diameter. What is the circumference of the swimming pool?
Which of the following is NOT a goal of ASEAN members? a. cultural development b. protection of peace and stability in the region c. provide opportunities fo