donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

Find the measure of the third side of the triangle given the measures of two sides. 6ft and 19ft I don't know how to get the third side.
Questions: 1. What is your weather forecast? 2. Was your forecast correct? If so, explain why you think you came to the correct conclusion. If not, explain w
How do I find the part of a whole of 160% of 19
Anne Frank kept her diary, which was later published as The Diary of a Young Girl, for just over __________. a) six months b) two years c) ten years d) thr
what is 0.1 10 times as much
How can ones external factors affect ones sense of identity
How does NADP+ Become NADPH?
How did the Constitution overcome the weaknesses of the Articles of Confederation? The new plan of government centralized power in the federal government at the
I need some help plz
5x+10=10y How to solve for y