jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

The philosophical position that every behavior has a cause is known as
Why did Kansas have two governments in 1855?
the following box contains 9 letters shown. The letters are drawn one by one without replacement and the result are recorded in order. find the probabilty of t
how do I solve for X? 37/24=7/8-5x/6
Compare and contrast british ideas of kingship before and after the glorious revolution. what was the most important change brought about by the event of 1688 a
What is the meaning of Winthrops metaphor city on a hill
what's the eqaution for 9-2x=35
Reuben has to give medicine to his cat every morning for the next 14 days. How many weeks is this?
How do federal judges get their jobs and where is that process described in the constitution?
Contrast the atmosphere with the biosphere