dbcampos15 dbcampos15
  • 02-11-2018
  • Mathematics
contestada

unit rate of $8.43 for 3 pounds

Respuesta :

Human136 Human136
  • 02-11-2018
8.43/3 =2.81 per pound
Answer Link

Otras preguntas

solve the equation 1/2e=1/4
diamonds are the hardest substance on earth fact or opinion
Name 2 forces acting on an object at rest Only need 1 got gravity
What happened during the first decade of the 1800's that caused increasing tensions with Native Americans.
Which river shown on the map indicates the farthest extent of Alexander's conquests? Nile Danube Tigris or Indus
What is the next odd number after 7006?
Are earthquakes scattered randomly around the earth
Truck drivers probably cannot see see your vehicle if
six friends share 2 pizzas equally how much of a pizza does each friend get
What three biomes get the warmest