jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

How are the products represented in the chemical equation for photosynthesis
What is the value of x?
What,according to Douglass, is wrong with 1850s America
Charles V of the Holy Roman Empire and Charles I of Spain were the same man. True False
the shares of a company is called?​
Please help me name the pairs of vertical angles
URGENTE PORTUGUÊS "se era assim com aquela, o que não seria com estas, que, além de um par de olhos VIVÍSSIMOS, FORMOSÍSSIMOS, possuía as verdadeiras formas de
Easy 15 points! If you could have any meal made by anyone or from anywhere, what would vou have? Write about this meal as if you were a food critic trying it f
Is expelled a transitive or intransitive verb?​
All numbers have a positive absolute value. True False