garytorresangulo garytorresangulo
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

victor bought 15.6 pounds of paintball all together the balls cost $35.99 about how much did the paintball cost per pound

Respuesta :

infinitedip infinitedip
  • 03-10-2018
around 2.30 per pound

35.99÷15.6=2.307

Round up to 2.30
Answer Link

Otras preguntas

what are the two functions available in the tkinter.filedialog module used to support file access in a gui program?
a client with aml has pale mucous membranes and bruises on the legs. what is the primary nursing intervention?
Select the 2 values of X that are root of this equation X² + 2X (-6) = 0
PLS HELP I NEED TO RAISE MY GRADE !!
what type of number is 16/14
Raphi buys 1 rubber and 1 pen for £1.25. Dylan buys 4 rubbers and 3 pens for £4.75. Work out the cost of one rubber and one pen. rubber: £ pen: £ Submit Answer
A square has a perimeter of 20x + 36. Write a simplified expression for the side length of the square.
How did wise rule make the Roman Empire very powerful? Use the word emperor in your answer.
in peace i will lie down and sleep, for you alone lord, make me dwell in safety" (psalm 4:8) explained
What is Roderick’s unusual affliction? What is Madeline’s affliction?