lupitaserr83 lupitaserr83
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

I need help asap on this please

I need help asap on this please class=

Respuesta :

jessicauniverse
jessicauniverse jessicauniverse
  • 03-10-2018
A. $17.55+ x = $26.91

B. $26.91 - $17.55 = $9.36
X = $9.36

C. The toaster costs $9.36
Answer Link
ksevilla ksevilla
  • 03-10-2018
a. 26.91 = t + 17.55

b. 26.91 - 17.55 = 9.36 = t, or the price of the toaster

c. kelly bought a toaster that cost $9.36 and a vacuum that cost $17.55. In total, she spent $26.91
Answer Link

Otras preguntas

Simplify 10+6/2+3 i don’t understand
R=2(x-12)/7 solve for x
Tyrone spends $2 on ingredients for every $7 of revenue he collects selling sandwiches at his shop. Tyrone collects $2100 selling sandwiches in a day. What is T
What household activity has been turned into an extreme sport?.
Merlia is creating a presentation about her ethnic heritage for a homework assignment. Her friend John, a PowerPoint 2016 expert, is helping her add transitions
When a resident is poitioned supine their legs should be positioned
Pls, help! Write 1 paragraph! Will make brainliest!
An aircraft jet engine has a thrust of I80N. What impulse is produced in 30 S?
Write a claim indicating which type of beak has an adaptive advantage in Geospiza fortis during a drought. Next, provide evidence to support your claim. Finally
How do you decide which variable to isolate in order to use the substitution method to solve a system of linear equation?​