monae40
monae40
02-10-2018
Mathematics
contestada
Need help ASAP with number 5
Respuesta :
Alaris
Alaris
02-10-2018
Costs would be nine dollars for the lemons and four dollars for the sugar ($-13.00). You end up losing only fifty cents throughout, so you would have had to sell (.5×25=12.50) 25 cups to pay for all but fifty cents.
Answer is 25 cups
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 35+ )
Otras preguntas
Sally was visiting France and on a tour with one of her friends that live in Paris. Her friend, Chloe bumped in the someone she must have known and they started
The expansion of the money supply during the civil war
Select the greatest common factor of 16 and 24. A. 2 B. 4 C. 6 D. 8
que industria representa el prima ingreso economico para venezuela
What is the conjugation for the verb in parenthesis Usted (hablar) lo question yo let pedi
In a swimming pool, where is the greatest fluid pressure? two meters below the surface one meter below the surface thirty centimeters below the surface
Which organisms are prokarO archaeaO fungiprotistsplants.
Bible: The outline below is from the book of __. -Daniel -Ezekiel -Jeremiah
In early America, religion was
A quadratic equation of the form 0=ax^2+bx+c has a discriminate value of -16. How many real number solutions does this equation have?