jake4445 jake4445
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

a pet store sold 245 cans of cat food last weekend for a total of $90.65. what was the price per can?

Respuesta :

takabaka526
takabaka526 takabaka526
  • 02-07-2018
37 cents per can. ($0.37/can)
Answer Link
annaclaire22 annaclaire22
  • 02-07-2018
2.70 per can because when you work out the math you get that
Answer Link

Otras preguntas

Identify how often people usually think critically. A.twice a month B.once a week C.every day D.a few times a year
the radius of the circle x^2+y^2 +px+6y-3=0 is 4. find the possible values of p​
Match each example with the subsystem it belongs to.
I twisted my ankle. I heard some pops (2). I can roll it around both ways, but it hurts to put weight on it. Its barley swelling. What is it?
Which characteristic correctly describes the cell membrane according to the fluid mosaic model?
Data Analysis Aquatic Organism pH Range for Life Clam 4.5 - 5.0 Snail 5.0 - 9.0 Bass 5.5 - 9.0 Crayfish 5.5 - 8.5 Mayfly 5.5 - 9.0 Salamander 6.0 - 8.0 Trout 6.
I don't get how to do this ration help me I need this finished answer part A and B
Find the value of x in the figure below. Round to the nearest tenth.
Vinegar is an acidic liquid. What is it made from?
Which of the following is an example of microevolution?