aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

Suppose that grade point averages of undergraduate students at one university have a bell-shaped distribution with a mean of 2.52 and a standard deviation of 0.
Which of these BEST represents the term used by former President Donald Trump when referring to reporting by media outlets with which he disagreed?
FIND THE EXACT AREA OF THE SHADED PLEASE HELP ILL GIVE BRAINLIESTTTT
What impact did Andrew Carnegie and John D. Rockefeller have on the American economy in the late 1800s? As secretary of the treasury and secretary of labor, the
Can someone send me a propaganda poster.
bru help please.... like r n
Tori invests $1,500 into the stock market which earns 9% per year. In 20 years, how much will Tori's investment be worth if interest is compounded semiannually
What is the frontal lobe involved in?
There are 287 basketball fans who plan to go to a game. How many buses will be needed, given that each bus can hold 34 fans?
Your friend Cameron’s little sister is visually impaired. Cameron is worried that his sister will not be able to use technology and will be at a disadvantage in